Om du bruker Spotify og har en premiumkonto så kan det være greit å vite at det jobbes med en spotifyklient for KDE 4.4.
Klienten har fått navnet "SPOKIFY", og baseres foreløpig på offisielle Libspotify. Det finnes også et åpent bibliotek - Libopenspotify som er binærkompatibelt med Libspotify.

http://www.ereslibre.es/?p=221
Noe å se frem til.
ghm 3. april 2010 - 12:56
Absolutt noe å se frem til.
Har irritert meg litt over å måtte kjøre Spotify i wine, og at det ikke har vært et lignende native alternativ til Linux.
omaha 4. april 2010 - 9:10
Du kan jo forsøke å patche + kompilere selv - og fortelle hvordan det gikk (om du har en premiumkonto)?
De finnes ikke spotifyklient til min mob, så jeg har ingen konto der.
QtanJ 4. april 2010 - 13:10
Eventuelt så finst det ein del [url=http://despotify.se/2010/02/11/open-source-spotify-clients-and-development-frameworks/]andre program å bruka i mellomtida. Eg har ikkje premium enda, så eg får ikkje testa, men eg trur eg skaffar meg det når tredjepartsprogramma vert gode nok.
Spokify eller [url=http://www.mopidy.com/]mopidy(ein mpd-servar med spotify backend) trur eg kan verta svaret for meg.
omaha 5. april 2010 - 12:54
Takk for lenken Qtanj.
Har skrevet om despotify tidligere - de fant blant annet et rimelig stort sikkerhetshull i Spotify. Despotify forsøkte å samarbeide med Spotify men møtte en kald skulder, og ettersom løsningen ikke er aktuell for meg riktig enda har jeg ikke holdt meg oppdatert.
Ser at MeeGO har sluppet sin første developerrelease og at den er tilgjengelig i en versjon for Nokia N900. Vil vente litt og se hvordan dette utvikler seg i forhold til Android før jeg velger. Når det er gjort blir det nok Spotify her i gården også.
"Desverre" har jeg den uvane å kjøpe mobiler som varer en stund (fortrenger HP ipaq winmo med Mamut CRM).