Denne bloggeren har prøvd KVM på SLES 11 SP1 RC4 under Novell Brainshare i Amsterdam (endelig release 2. juni).
Vedkommende har fem års erfaring med Xen og har hjulpet kunder å implementere Xen, som har vært støttet på SLES 10 siden 2006. Derfor var han interessert i å prøve KVM på strak arm, for å se hvor langt han kom.
Bloggeren ble imponert over hvordan KVM var implementert i SLES 11 SP1, og betegner det som et typisk 'bedriftsklart' produkt. Han greidde å virtualisere et tilfelle av SLES 11 SP1 og Windows 7 uten hjelp.
Nøkkelen til dette er verktøyene libvirt & virt-manager for Xen, som nå også håndterer KVM tilsvarende.
Jeg kan tilføye fra litt egen erfaring med de samme YaST2 integrerte, grafiske verktøyene på SLES 10 og openSUSE: det har vært rett fram enkelt å administrere og også 'fjernstyre' virtualiserte tilfeller av Win2k3 server, openSUSE og SLES/OES2 på Xen.
http://sellingfreesoftwareforaliving.blogspot.com/2010/05/kvm-in-suse-li...
Siste kommentarer
1 uke 4 dager siden
1 uke 4 dager siden
1 uke 4 dager siden
1 uke 5 dager siden
1 uke 6 dager siden
2 uker 5 timer siden
2 uker 19 timer siden
2 uker 20 timer siden
2 uker 20 timer siden
2 uker 19 timer siden