dajomu skrev:Nja... kanskje det, men kan den lese og publisere informasjon fra en sentral server?
En annen ting jeg ikke nevnte er at skjermene er skal kunne styres ved berøring.
Altså en karusell som kjører når den ikke er i bruk og som avbrytes når en berører skjermen. Når den avbrytes ønsker et dashboard som brukeren kan bruke for å finne mer informasjon ved å klikke/berøre skjermen.
Noe som ligner
dette?
Jeg vil anbefale deg å søke etter informasjon om "Kiosk mode" - og det med berøringsskjerm er et maskinvarespørsmål. Du må bare finne maskinvare som er støttet så tror jeg ikke det vil være noen sak.
Det finnes både spesialiserte vindusbehandlere og verktøy som hjelper med å sette opp standard vindusbehandlere/arbeidsflater. F.eks. har KDE et "Kiosk Admin Tool" - som jeg aldri har prøvd selv. Les mer på
KDE TechBase.
En annen artikkel (ikke KDE Kiosk) finner du
hos LinuxDoc.org, men den er litt gammel - fra 1999.
Dog er nok Google din beste venn på dette området. Lykke til

PS: Du kan bruke SUSE Studio til å lage en tilpasset distribusjon (enten den er basert på SuSE eller noe annet) som du etterpå kan dele med andre (og ha som arkiv selv). Ypperlig til uttesting av oppsettet i VirtualBox vil jeg tro. Du kan også ta en titt i
SUSE Gallery på de oppsettene andre allerede har laget. Søk etter Kiosk - og såvidt jeg vet kan du deretter bygge videre på en du finner interessant der.